BC 856BW H6327
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC 856BW H6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC 856BW H6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC 856BW H6327 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS PNP 65V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Supplier Device Package: | PG-SOT323-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | BC 856BW H6327-ND BC856BWH6327 SP000747442 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 65V 100mA 250MHz 250mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 220 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | BC856 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC 856BW H6327, use the request quote form to request BC 856BW H6327 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC 856BW H6327.The price and lead time for BC 856BW H6327 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC 856BW H6327.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


