BBY6502VH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BBY6502VH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BBY6502VH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BBY6502VH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE TUNING 15V 50MA SC79 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.152 | $0.142 | $0.133 | $0.131 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 15V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-SC79-2 |
| Series: | - |
| Q @ Vr, F: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-79, SOD-523 |
| Other Names: | BBY 65-02V H6327 BBY 65-02V H6327-ND BBY 65-02V H6327TR-ND BBY6502VH6327 BBY6502VH6327XTSA1TR SP000743576 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Single |
| Detailed Description: | Varactor Single 15V Surface Mount PG-SC79-2 |
| Capacitance Ratio Condition: | C0.3/C4.7 |
| Capacitance Ratio: | 10.9 |
| Capacitance @ Vr, F: | 2.8pF @ 4.7V, 1MHz |
| Base Part Number: | BBY65 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BBY6502VH6327XTSA1, use the request quote form to request BBY6502VH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BBY6502VH6327XTSA1.The price and lead time for BBY6502VH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BBY6502VH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
