BBY5802WE6127XT
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BBY5802WE6127XT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BBY5802WE6127XT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BBY5802WE6127XT |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE TUNING 10V 20MA SCD-80 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 10V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SCD-80 |
| Series: | - |
| Q @ Vr, F: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-80 |
| Other Names: | BBY 58-02W E6127 BBY 58-02W E6127-ND BBY5802WE6127XTTR SP000104692 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Single |
| Detailed Description: | Varactor Single 10V Surface Mount SCD-80 |
| Capacitance Ratio Condition: | C1/C4 |
| Capacitance Ratio: | 3.5 |
| Capacitance @ Vr, F: | 5.5pF @ 6V, 1MHz |
| Base Part Number: | BBY58 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BBY5802WE6127XT, use the request quote form to request BBY5802WE6127XT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BBY5802WE6127XT.The price and lead time for BBY5802WE6127XT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BBY5802WE6127XT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
