BAS7005E6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAS7005E6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BAS7005E6327HTSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 15mA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):70V
Supplier Device Package:SOT-23-3
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Series:-
Reverse Recovery Time (trr):100ps
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:BAS7005E6327HTSA1DKR
BAS7005INDKR
BAS7005INDKR-ND
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 50V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):70mA (DC)