BACC63CC22-19S6
Buy BACC63CC22-19S6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63CC22-19S6
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63CC22-19S6
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:19 (Power)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:19 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)