B72530T600K72
EPCOS
B72530T600K72
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B72530T600K72 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B72530T600K72
Manufacturer EPCOS
Description VARISTOR 100V 200A 1210
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):100V
Varistor Voltage (Min):90V
Varistor Voltage (Max):110V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount, MLCV
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:85V
Maximum AC Volts:60V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:2.0J
Detailed Description:100V 200A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Current - Surge:200A
Capacitance @ Frequency:400pF @ 1MHz