B59754B0120A070
EPCOS
B59754B0120A070
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B59754B0120A070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B59754B0120A070
Manufacturer EPCOS
Description PTC RESET FUSE 420V RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 779 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Max:420V
Type:Ceramic
Time to Trip:3s
Thickness (Max):-
Size / Dimension:0.492" Dia x 0.276" T (12.50mm x 7.00mm)
Series:-
Resistance - 25°C (Typ):150 Ohms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:495-3883
B59754B 120A 70