B57891S0502F008
EPCOS
B57891S0502F008
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B57891S0502F008 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B57891S0502F008
Manufacturer EPCOS
Description THERMISTOR NTC 5KOHM 3980K DISC
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Series:-
Resistance in Ohms @ 25°C:5k
Resistance Tolerance:±1%
Power - Max:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc, 4.5mm Dia x 4.5mm W
Other Names:495-2165
B57891S 502F 8
B57891S 502F 8
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length - Lead Wire:1.42" (36.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:NTC Thermistor 5k Disc, 4.5mm Dia x 4.5mm W
B25/85:-
B25/75:-
B25/100:3980K
B0/50:-
B Value Tolerance:±1%