B43564B9228M003
Buy B43564B9228M003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43564B9228M003
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.532" Dia (64.30mm)
Series:B43564
Ripple Current @ Low Frequency:7.9A @ 100Hz
Other Names:B43564B9228M 3
B43564B9228M 3
B43564B9228M3
B43564B9228M3-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:15000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.122" (28.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:58 mOhms
Height - Seated (Max):3.217" (81.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):72 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:2200µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 72 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance:2200µF