B43564B6478M003
Buy B43564B6478M003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43564B6478M003
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 4700UF 20% 500V SCREW
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.583" Dia (91.00mm)
Series:B43564
Ripple Current @ Low Frequency:16.3A @ 100Hz
Other Names:B43564B6478M 3
B43564B6478M 3
B43564B6478M3
B43564B6478M3-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:28 mOhms
Height - Seated (Max):5.728" (145.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):28 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:4700µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 28 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C
Capacitance:4700µF