B43504B9277M62
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43504B9277M62 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43504B9277M62
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
(In US Dollars)
320 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:B43504
Ripple Current @ Low Frequency:1.29A @ 100Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Other Names:B43504B9277M 62
B43504B9277M062
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:410 mOhms
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):320 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:270µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:270µF