B43504B9227M67
Buy B43504B9227M67 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43504B9227M67
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
(In US Dollars)
320 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:B43504
Ripple Current @ Low Frequency:1.11A @ 100Hz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:B43504B9227M 67
B43504B9227M067
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:500 mOhms
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF