B43457K0478M003
Buy B43457K0478M003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43457K0478M003
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:400V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.028" Dia (76.90mm)
Series:B43457
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Other Names:B43457K 478M 3
B43457K 478M 3
B43457K478M3
B43457K478M3-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):5.638" (143.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:4700µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:4700µF