B43457D5108M000
Buy B43457D5108M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43457D5108M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
72 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.032" Dia (51.60mm)
Series:B43457
Ripple Current @ Low Frequency:4.5A @ 100Hz
Other Names:B43457D5108M
B43457D5108M-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.874" (22.20mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:119 mOhms
Height - Seated (Max):3.217" (81.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):99 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:1000µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 99 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:1000µF