B43457A5338M000
EPCOS
B43457A5338M000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43457A5338M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B43457A5338M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
32 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.028" Dia (76.90mm)
Series:B43457
Ripple Current @ Low Frequency:9.1A @ 100Hz
Other Names:B43457A5338M
B43457A5338M-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.248" (31.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):5.677" (144.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):54 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:3300µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 54 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:3300µF