B41022A8155M
Buy B41022A8155M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B41022A8155M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 1.5UF 20% 63V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Series:B41022
Ripple Current @ Low Frequency:14mA @ 120Hz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B41022A8155M000
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1.5µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:1.5µF