B41022A7156M
Buy B41022A7156M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B41022A7156M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 15UF 20% 35V RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:B41022
Ripple Current @ Low Frequency:47mA @ 120Hz
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B41022A7156M000
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:15µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:15µF