B32924J3335K
EPCOS
B32924J3335K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32924J3335K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32924J3335K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 3.3UF 10% 305VAC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Series:B32924
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-7050
B32924J3335K000
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.299" (33.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:3.3µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:3.3µF