B32924H3475M
EPCOS
B32924H3475M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32924H3475M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32924H3475M
Manufacturer EPCOS
Description EMI Suppression Capacitors, 4.7uF, 305Vrms AC, 22m(W) x 36.5m(H) x 31.5m(L)
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12516 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Series:B32924
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-7051
B32924H3475M000
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Height - Seated (Max):1.437" (36.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:4.7µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:4.7µF