B32923D3334K289
EPCOS
B32923D3334K289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32923D3334K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32923D3334K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
(In US Dollars)
2320 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Series:B32923
Ratings:X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:0.33µF