B32923D3155M000
Buy B32923D3155M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32923D3155M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.5UF 20% 305VAC RADIAL
(In US Dollars)
1040 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Series:B32923
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32923D3155M
B32923D3155M-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:1.5µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:1.5µF