B32922C3104K289
EPCOS
B32922C3104K289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32922C3104K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32922C3104K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
(In US Dollars)
1170 pcs2340 pcs5850 pcs
8190 pcs29250 pcs58500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B32922
Ratings:X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:495-4911-3
B32922C3104K289-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:0.1µF