B32922C3154K289
EPCOS
B32922C3154K289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32922C3154K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32922C3154K289
Manufacturer EPCOS
Description Safety Capacitor, 0.15 uF, 305 VAC, ± 10%, X2, Metallized PP, Radial Box 2 Pin, Through Hole
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 55487 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Series:B32922
Ratings:X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:0.15µF