B32794D3335K
EPCOS
B32794D3335K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32794D3335K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32794D3335K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 3.3UF 10% 700VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:700V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Series:B32794
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-4138
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.906" (23.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):9.7 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:3.3µF Film Capacitor 300V 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:3.3µF