B32676G3306J000
EPCOS
B32676G3306J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32676G3306J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32676G3306J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 30UF 5% 300VDC RADIAL
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Series:B32676
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32676G3306J
B32676G3306J-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):2.3 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:30µF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:30µF