B32676G1905J000
EPCOS
B32676G1905J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32676G1905J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32676G1905J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 9UF 5% 750VDC RADIAL
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:750V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Series:B32676
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32676G1905J
B32676G1905J-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.673" (42.50mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):6 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:9µF Film Capacitor 750V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:9µF