B32676E4156K000
EPCOS
B32676E4156K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32676E4156K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32676E4156K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 15UF 10% 450VDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 327 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:450V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Series:B32676
Package / Case:Radial
Other Names:495-2965
B32676E4156K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Height - Seated (Max):1.673" (42.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:15µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:15µF