B32671P5224K000
EPCOS
B32671P5224K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32671P5224K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32671P5224K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.22UF 10% 520VDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:520V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Series:B32671P
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-4754
B32671P5224K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 200V 520V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF