B32671P4474J189
Buy B32671P4474J189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32671P4474J189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
(In US Dollars)
4400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:450V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Series:B32671P
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 160V 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF