B32653A2153J000
EPCOS
B32653A2153J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32653A2153J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32653A2153J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.015UF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Series:B32653
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-75745
B32653A2153J
B32653A2153J-ND
B32653A2153J000-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.015µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.015µF