B32653A2152K000
Buy B32653A2152K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32653A2152K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
2880 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32653
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32653A2152K
B32653A2152K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1500pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1500pF