B32522C0225K000
EPCOS
B32522C0225K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32522C0225K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32522C0225K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 926 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B32522
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-4789
B32522C 225K
B32522C225K
B32522C225K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:2.2µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:2.2µF