B32522C0105K189
EPCOS
B32522C0105K189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32522C0105K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32522C0105K189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
5200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B32522
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:B32522C 105K189
B32522C105K189
B32522C105K189-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:1µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:1µF