B32355C4155J019
EPCOS
B32355C4155J019
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32355C4155J019 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32355C4155J019
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.5UF 5% 400VAC RDL CAN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±5%
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Series:B32355C, MotorCap™
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:495-76060
B32355C4155J 19
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):2.126" (54.00mm)
Features:High Temperature
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.5µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:1.5µF