B32332I6256J080
EPCOS
B32332I6256J080
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32332I6256J080 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32332I6256J080
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 25UF 5% 450VAC RAD CAN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 101 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:450V
Tolerance:±5%
Termination:Quick Connect, Disconnect
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Series:B32332
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:495-76534
B32332I6256J 80
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):3.780" (96.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:25µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:25µF