B32023A3473K000
EPCOS
B32023A3473K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32023A3473K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32023A3473K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.047UF 10% 300VAC RAD
(In US Dollars)
2880 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Series:B32023
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32023A3473K
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.047µF