B25834D4686K4
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B25834D4686K4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B25834D4686K4
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 68UF 10% 600VAC SCREW
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:600V
Tolerance:±10%
Termination:Threaded, Male
Size / Dimension:2.528" Dia (64.20mm)
Series:B25834
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B25834D4686K 4
B25834D4686K004
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.378" (35.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):9.764" (248.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:68µF Film Capacitor 600V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:68µF