B25834D5336K9
Buy B25834D5336K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B25834D5336K9
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 33UF 10% 750VAC SCREW
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:750V
Tolerance:±10%
Termination:Threaded, Male
Size / Dimension:3.516" Dia (89.30mm)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B25834D5336K 9
B25834D5336K009
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.378" (35.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):4.094" (104.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:33µF Film Capacitor 750V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:33µF