AZ23C6V2-7-F
Diodes Incorporated
AZ23C6V2-7-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AZ23C6V2-7-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AZ23C6V2-7-F
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode Zener Dual Common Anode 6.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 87059 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:AZ23C6V2-FDITR
AZ23C6V27F
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 6.2V 300mW ±5% SOT-23-3