AT94S05AL-25DGC
Atmel (Microchip Technology)
AT94S05AL-25DGC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT94S05AL-25DGC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT94S05AL-25DGC
Manufacturer Atmel
Description Field Programmable Gate Array, 256 CLBs, 5000 Gates, CMOS, PBGA256
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 109 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
Speed:25MHz
Series:FPSLIC®
Program SRAM Bytes:4K-16K
Packaging:Tray
Package / Case:256-LBGA, CABGA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C