AT27BV010-90TC
Micrel / Microchip Technology
AT27BV010-90TC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT27BV010-90TC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT27BV010-90TC
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC EPROM 1M PARALLEL 32TSOP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Technology:EPROM - OTP
Supplier Device Package:32-TSOP
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Other Names:AT27BV01090TC
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)