AT25128T1-10TI-2.7
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT25128T1-10TI-2.7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT25128T1-10TI-2.7
Manufacturer Microchip
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 8748 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Technology:EEPROM
Supplier Device Package:14-TSSOP
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Other Names:AT25128T1-10TI2.7
AT25128T110TI2.7
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Non-Volatile
Memory Size:128Kb (16K x 8)
Memory Interface:SPI
Memory Format:EEPROM
Detailed Description:EEPROM Memory IC 128Kb (16K x 8) SPI 3MHz 14-TSSOP
Clock Frequency:3MHz