ASG-P-X-B-106.250MHZ
Abracon Corporation
ASG-P-X-B-106.250MHZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASG-P-X-B-106.250MHZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASG-P-X-B-106.250MHZ
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output:LVPECL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±35ppm
Frequency:106.25MHz
Detailed Description:106.25MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):60mA