ASFLMB-75.000MHZ-LR-T
Abracon Corporation
ASFLMB-75.000MHZ-LR-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASFLMB-75.000MHZ-LR-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASFLMB-75.000MHZ-LR-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:Pure Silicon™ ASFLMB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:535-10978-2
ASFLMB75000MHZLRT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:75MHz
Detailed Description:75MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16mA