ASEK772KCB-150B-T-DK
Allegro MicroSystems, LLC.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASEK772KCB-150B-T-DK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASEK772KCB-150B-T-DK
Manufacturer Allegro MicroSystems, LLC.
Description EVAL BOARD FOR ACS772
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ACS772
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Sensor Type:Current Sensor
Sensitivity:13.33mV/A
Sensing Range:150A