ASEK770LCB-100B-T-DK
Allegro MicroSystems, LLC.
ASEK770LCB-100B-T-DK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASEK770LCB-100B-T-DK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASEK770LCB-100B-T-DK
Manufacturer Allegro MicroSystems, LLC.
Description BOARD DEMO 770LCB-100B SENSOR
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 20 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ACS770
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Sensor Type:Current Sensor
Sensitivity:20mV/A
Sensing Range:100A