AQ147A510GAJME
AVX Corporation
AQ147A510GAJME
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQ147A510GAJME with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AQ147A510GAJME
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 51PF 500V 1111
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:A
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Series:AQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:51pF ±2% 500V Ceramic Capacitor A 1111 (2828 Metric)
Capacitance:51pF