AQ147A560KAJBE
AVX Corporation
AQ147A560KAJBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQ147A560KAJBE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AQ147A560KAJBE
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 56PF 500V 1111
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:A
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Series:AQ
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:56pF ±10% 500V Ceramic Capacitor A 1111 (2828 Metric)
Capacitance:56pF