APXK6R3ARA221MF46G
Nippon Chemi-Con
APXK6R3ARA221MF46G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APXK6R3ARA221MF46G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APXK6R3ARA221MF46G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:NPCAP™-PXK
Ripple Current @ High Frequency:3.2A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-3673-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):18 mOhm
Detailed Description:220µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 18 mOhm 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:220µF