APXK4R0ARA181MF46G
Nippon Chemi-Con
APXK4R0ARA181MF46G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APXK4R0ARA181MF46G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APXK4R0ARA181MF46G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM POLY 180UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:NPCAP™-PXK
Ripple Current @ High Frequency:2.78A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:565-3670-2
APXK4R0ARA181MF46G-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):19 mOhm
Detailed Description:180µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 19 mOhm 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:180µF